1- متعلقات شخصی خود را فروخته یا کرایه دهید اگر بیکار هستید و پول نیز دارید –که البته چه کسی نیاز ندارد؟- اولین کاری که می توانید انجام دهید، بررسی خانه تان است. چه آیتم هایی را دیگر استفاده نمی کنید؟ همه ما لباس هایی داریم که چند سالی است آنها را نمی پوشیم، کتاب هایی داریم که هرگزشان بازشان نکرده ایم یا قبلا آنها را خوانده ایم، اثاثیه ای داریم که سال هاست از آنها استفاده نکرده ایم و خیلی چیزهای دیگر. نیازی به گفتن نیست که همه ما حداقل یک جفت کفش نو داریم که گذاشته ایم برای مناسبت های خاص، لوازم جانبی و آیتم های مربوط به خودرو که استفاده نمی شوند و بهتر است فکری به حالشان بکنیم. خوشبختانه، فروش اجناس دست دوم این روزها بسیار مرسوم است. البته این نوع اجناس، اجناس دست دوم نیستند، بلکه اجناس خاص و منحصر به فرد محسوب می شوند. پس شروع کنید به جمع آوری هر چه که می توانید بفروشید و یک فروش خانگی به راه بیاندازید. می توانید در حیاط یا گاراژ خانه تان اجناس را بفروشید، با استفاده از سایت های مربوطه اجناس را بفروشید یا از طریق تبلیغ در شبکه های اجتماعی اقلام خود را بفروش برسانید. اگر آنقدر خوش شانس هستید که صاحب یک خانه، کاروان (یک نوع وسیله نقلیه مجهز برای زندگی متصل به یک خودرو مورد استفاده برای گشت و گذار) و یا حتی قایق هستید، شروع کنید به کرایه دادن آنها. همیشه افرادی هستند که حاضرند برای چند روز ریلکس کردن یا ماجراجویی برای چنین چیزهایی پول خرج کنند. اگر برای رفتن به تعطیلات برنامه ریزی کرده اید، از این کار سود ببرید و اتاق یا خانه خود را اجاره دهید. مردم می توانند این کار را در سایت Airbnb انجام دهند. حتی اگر می خواهید بیشتر در این مورد پیش بروید این کار را امتحان کنید: هنگامی که در خانه نیستید، فضای پارکینگ خود را اجاره دهید. این روش می تواند اگر خانه تان در مرکز یا جای شلوغی از شهر قرار دارد، پول زیادی برایتان به همراه بیاورد.

۲- از حیوانات مراقبت کنید آیا حیوانات را دوست دارید؟ آیا پول کافی برای خریدن یا پرورش دادن حیوان را ندارید؟ می توانید از طریق بردن سگ ها برای پیاده روی یا مراقبت از حیوانات با حیوان مورد علاقه تان وقت بگذرانید و درآمد زایی هم بکنید. بسیاری از مردم چند حیوان خانگی دارند اما وقت کافی برای مراقبت و توجه کردن به همه آنها را ندارند. در طول تعطیلات، بسیاری از صاحبین حیوانات برای دیدن اعضاء خانواده شان به جاهای دیگر سفر می کنند و نیاز دارند در مدت زمانی که نیستند، شخصی از حیوانات آنها نگهداری کند. با تبلیغ کردن و پخش اعلامیه های محلی چنین شغل هایی را انجام دهید. می توانید از سایت های مراقبت از حیوانات مانند Pawshake, Sittercity, و Care.com استفاده کنید. این سایت ها به عنوان بستری که پرستاران حیوان را با صاحبین حیوانات مرتبط می کند، عمل می کنند.

۳- از مهارت های خلاقانه تان استفاده کنید تقریبا هر کسی یک سرگرمی عجیب یا مهارت سرگرم کننده ای دارد. شاید شما کار بافتنی را دوست دارید، می توانید تزیینات دست ساز یا جواهرات بسازید. استعداد شما هر چه که باشد، می توانید در سایت هایی مانند Etsy. از طریق آن استعداد، درآمدزایی کنید. Pinterest نیز سایت مناسبی برای عرضه و فروش اشیاء دست ساز شما است. اگر سرگرمی مورد علاقه تان عکسبرداری است سعی کنید از طریق Flickr برای عکس هایتان در سایت Getty مجوز بگیرید. وب سایت ها و بیزینس های بسیاری وجود دارند که حاضرند برای عکس های شما پول پرداخت کنند.

۴- برای افراد پرمشغله به صورت آنلاین کار کنید افراد پرمشغله ریادی وجود دارند که در حقیق برای اهدافشان نیاز به کمک دارند. ماشین ها نمی توانند همیشه این کار را انجام دهند. بنابراین آنها مجبورند افرادی را برای این منظور استخدام کنند. اگر شما می خواهید به آنها کمک کنید، یک حساب کاربری در آمازون یا Shorttask  ایجاد کنید و به دنبال کار باشید.

۵- پرسشنامه های آنلاین را تکمیل کنید با پر کردن فرم های پرسشنامه پول بدست آورید. البته شما تنها با پاسخ دادن به سوالات نمی توانید درآمد زایی کنید. اما می توانید با انجام این کار مقدار محدودی پول بدست آورید. مقدار پولی که ارائه می شود، در سایت های مختلف متفاوت است. بنابرای ضوابط و شرایط را به طور کامل مطالعه کنید. همچنین مراقب سایت های کلاهبردار هم باشید که در پایان چیزی پرداخت نمی کنند. Mysurvey.net یک بستر مناسب برای شروع است. در این سایت آنچه  شرکت کنندگان حاصل می کنند می تواند به کارت های هدیه برای وب سایت هایی همچون JB Hi-Fi, Myer و Woolworths انتقال داده شود. بسترهای دیگر تنها پول نقد به کاربر ارائه می کنند.

۶- یک تعمیرکار جهانی خوب باشید هر شهری ساکنانی دارد که برای تمیز و روبه راه کردن خانه هایشان به کمک نیاز دارند. بعضی از این افراد زمان کافی برای این کار ندارند و بعضی دیگر هم نمی توانند خودشان خانه شان را تعمیر کنند. اگر مشکلی با کار فیزیکی ندارید، پس اقدام کنید و بابت این کار پول دریافت کنید. خانه ها را تمیز کنید، رنگ کنید، علف های هرز حیاط خانه ها را بچینید و کارهایی از این قبیل انجام دهید. AirTasker یک بستر عالی برای پیدا کردن چنین کارهایی است.

۷- به یک نویسنده مستقل تبدیل شوید اکنون، اگر کمی نبوغ در خود سراغ دارید و مهارت های نویسندگی هم دارید، می توانید به وب سایت هایی همچون Upwork, Freelancer, Fiverr,  و iWriter بپیوندید. این وب سایت ها توسط نویسندگان متعددی از سراسر دنیا بازدید می شوند. و به همین خاطر است که نویسندگان موضوعاتی که بیشتر از همه دوست دارند را برای پروژه های خود انتخاب می کنند، بر روی متن های جذاب کار می کنند و پول مناسبی به دست می آورند و در عین حال با سرعت خود پیش بروند. اما باید بدانید که هر شغلی ضرب العجل خودش را دارد که باید آن را در نظر گرفت، پس شما باید انضباط شخصی را تمرین کنید تا مطمئن شوید که هر چیزی در زمان مقرر خودش انجام می شود.

۸- به یک خریدار خیالی تبدیل شوید آیا جستجو کردن، ارزیای و انتقاد را دوست دارید؟ معمولا مردم از این نوع نگرش متنفرند، اما دیگران برای این کار پول پرداخت می کنند. تقاضا برای خریداران رمز آلود این روزها بسیار بالا است. آنها به رستوران ها، مغازه ها، هتل ها و مکان های دیگر می روند و تظاهر می کنند که مشتری هستند. سپس براساس تجربه خرید شخصی، فرم های گزارشی را پر می کنند، که سپس برای رتبه بندی کارمندان مورد استفاده قرار می گیرند. می توانید اگر این کار برایتان جالب است از MysteryShopping.com استفاد هکنید.

۹- برای دیگران غذا درست کنید غذا درست کردن کار هر کسی نیست. نیازی به گفتن نیست که میلیون ها نفر در سراسر جهان وجود دارند که زمان و انرژی لازم برای غذا درست کردن را ندارند. پس اگر شما مهارت های غذایی تاثیرگذاری دارید، از این موهبت استفاده کنید. در اینجا به نکاتی برای کسب درآمد از طریق آشپزی می پردازیم: یک برنامه شام در خانه خودتان تدارک ببینید و از مردم بخواهید که بلیط بخرند و در آن شرکت کنند. این یک اقدان متداول در استرالیا است و وب سایت هایی مانند Eatwith  در آنجا شهرت زیادی کسب کرده اند. همچنین می توانید کلاس های آشپزی در خانه خودتان بر پا کنید. سعی کنید با ارسال تبلیغات بگویید که حاضرید برای افراد پر مشغله در ازای دریافت مبلغ غذا درست کنید.

۱۰- آموزش را امتحان کنید آموزش یک فعالیت درجه یک برای داشتن درآمدی دائمی است. دانش آموزان به دنبال یادگیری هر نوع درسی اعم از زبان های خارجه، ریاضی، علوم، شیمی و غیره هستند. تقاضای بسیار زیادی برای زبان های خارجی وجود دارد، اما برای دیگر موضوعات پیچیده بهتر پول پرداخت می شود.

۱۱- در تحقیقات پزشکی و آزمایشات کلینیکی شرکت کنید این ایده قطعا برای همه مناسب نیست. اما افرادی وجود دارند که علاقمندند در ازای دریافت پول خود را در اختیار آزمایشات و تحقیقات پزشکی قرار دهند. قبل از تصمیم گیری برای شرکت در آزمایش، با دقت خطراتی که در مقابل شرکت کنندگان قرار دارد را مطالعه کنید. آنها را جدی بگیرید. سلامتی چیزی نیست که به راحتی از آن بگذرید.

۱۲- در گروه های متمرکز ساماندهی شده توسط سازمان های بزرگ شرکت کنید از افراد سرسخت در گروه های متمرکز استقبال می شود. گروه های متمرکز توسط شرکت های بازاریابی هدایت می شوند که می خواهند بیشتر درباره تفکرات مردم هنگام خرید اطلاعات کسب کنند. این تجربه واقعا لذتبخش است و حتی می توانید بابت این کار ۱۰۰ دلار یا بیشتر بدست آورید.